Валерій Легчанов: Треба викидати зайві думки і працювати далі
08 лютого 2019
переглядiв 183

Головний тренер «Енергії» Валерій Легчанов розповів про виліт команди з Кубка України, підготовку до матчу з «ХІТом», зміни у складі та гру своїх підопічних за збірну України в інтерв'ю "Футзал України".

– Що сталось в матчі з «Манзаною»?

– Ми склали повноваження володаря Кубку України. На жаль, такі матчі час від часу трапляються. Останній у моїй пам’яті – дебютний поєдинок на посаді головного тренера «Енергії» за Суперкубок України (поразка «Локомотиву» 0:7 – прим. авт.). Така сама пустота була після цього матчу. Не очікував, що команда так … немає навіть кого виділити. Не були сконцентрованими на перемозі і трофеї. Не скажу, що недооцінили. Бо вже в першому матчі було видно, що суперник непростий. Я зробив для себе певні висновки, особливо в психології. Тепер треба викидати зайві думки і працювати далі.

– Як готуєтесь до матчу з «ХІТом»?

– Матч з «Манзаною» не аналізували, відклали його в сторону (розберем потім). Сконцентрувались на вивченні суперника. Продивлялись матчі з «Титаном», «Кардиналом» і нашу гру з першого кола. Деякі епізоди виписували. Суперник на ходу. Чемпіонат вступає у фазу, коли всі ігри за золоті очки. Сподіваюсь, все правильно проаналізували. В середу була теорія, відбувся діалог і, сподіваюсь, завтра все втілимо на паркеті.

– Сильні і слабкі сторони киян?

– Порівняно з минулими роками команда змінилась. Так склалось, що ми двічі їх обігрували у півфінальних серіях. Вони знову не програють у «регулярці», як і в попередні роки. Команда освіжилась за рахунок кадрових підсилень, додала в динаміці. У них висока виконавча майстерність, вона змушує помилятись і добре використовує помилки. Внутрішня впевненість, яка в них накопичується по ходу чемпіонату, може мати дві сторони медалі. Якщо вона переростає у самовпевненість, ми потім доказували це на ділі (в плей-офф). Вони змінились в кращу сторону. Це команда на результат.

– Чому покинув команду Ярослав Писько (перейшов у «Галицьку здобу»)?

– Розійшлись за взаємною згодою сторін. Він підійшов – ми поговорили. Немає однієї суттєвої причини. Є накопичення: сімейне життя, фінансовий стан, погляди, внутрішній стан напевно. Він подивився в сторону, в яку я не хочу, щоб дивились гравці «Енергії». Хочу, щоб вони дивились вгору. Ми подякували один одному. Ярослав дуже допоміг, коли я був тренером, минулого сезону в плей-офф, після матчів з «Соколом», він вийшов і грав з травмою. Велике йому дякую за час, проведений в команді.

– Охарактеризуйте новачка Юрія Хороша (прийшов із КІВС «Енергія»)?

– Як сказати новачок? Всі ці гравці знаходяться в системі «Енергії». Це перспектива на майбутнє. Чим швидше молоді гравці будуть розуміти вимоги першої команди, тим краще. Вони не завжди з нами тренуються, бо мають свої завдання у юнацькому футзалі. По можливості ми їх залучаємо. У нас знову травми. Травмувався Андрій Ременець. Тому для тренувального процесу ми їх залучаємо і при нагоді, коли дозволятиме рахунок, будемо давати їм ігровий час.

– Чотири гравці КІВС «Енергія» поповнили першу команду. Це така талановита молодь чи безвихідь?

– Я б не сказав, що ми набираємо кількісно. Можна було б і всю команду тоді взяти. Вони своєю грою показують. Я видивляюсь ті компоненти, які мене цікавлять в сучасному футзалі: робота з м’ячем, гра по позиції, як вони думають і швидко приймають рушення. Є за що зачепитись і розвивати, тому ці гравці долучаються до першої команди.

– Психологічно для них не занадто важко грати у трьох турнірах?

– Думаю, що витримають. Головне правильно все аналізувати і реалізувати. Надіюсь, тренування з першою командою, додають їм впевненості і потім вони проявляють більше лідерських якостей у своїх основних змаганнях. Треба, щоб був правильний режим, а відновлення в їх віці не є проблемою.

– Ви задоволені виступом Радевича і Легендзевича в останніх матчах збірної?

– Не повністю задоволений. Віталію більше вдався другий матч, Олег мало був задіяний. Перший матч вся команда зіграла не кращим чином. Вони черговий раз побачили, що треба ще працювати і працювати. Тут швидкість думки і прийняття рішень відрізняються від нашого чемпіонату. Необхідно демонструвати якість, щоб ти мав статус не кандидата, а залізної бойової одиниці.

Розмовляв Станіслав Безушко, futsalua.org

 

Енергія
Львів
23.02
13-00
Титан
Покровське
  →  23 лютого 2019   ХІТ - Епіцентр К Авангард
  →  23 лютого 2019   Сокіл - Ураган
  →  23 лютого 2019   ІнБев/НПУ - Продексім

09 лютого 2019
Енергія
Львів
12
ХІТ
Київ
Титан 3:2 Кардинал-Рівне
Продексім 1:1 Арпі
Ураган 8:1 ІнБев/НПУ
Команда І В Н П М О
1 ХІТ 14 12 2 0 50:22 38
2 Ураган 14 9 2 3 65:33 29
3 Продексім 14 7 5 2 53:36 26
4 Кардинал-Рівне 14 7 2 5 50:40 23
5 Енергія 14 6 4 4 27:26 22
6 Титан 14 6 0 8 38:42 18
7 Сокіл 14 4 2 8 29:43 14
8 Арпі 14 3 3 8 26:44 12
9 ІнБев/НПУ 14 3 1 10 30:60 10
10 Епіцентр К Авангард 14 2 1 11 24:46 7

1. І. Салтанов  "Кардинал-Рівне" 18  
2. А.Фаренюк  "Ураган" 16    
3. С.Журба
 "ХІТ" 8    
4. А.Федюк
 "Ураган" 8    
5. Т.Кузь  "Енергія"
8