Валерій Легчанов: Треба викидати зайві думки і працювати далі
08 лютого 2019
переглядiв 214

Головний тренер «Енергії» Валерій Легчанов розповів про виліт команди з Кубка України, підготовку до матчу з «ХІТом», зміни у складі та гру своїх підопічних за збірну України в інтерв'ю "Футзал України".

– Що сталось в матчі з «Манзаною»?

– Ми склали повноваження володаря Кубку України. На жаль, такі матчі час від часу трапляються. Останній у моїй пам’яті – дебютний поєдинок на посаді головного тренера «Енергії» за Суперкубок України (поразка «Локомотиву» 0:7 – прим. авт.). Така сама пустота була після цього матчу. Не очікував, що команда так … немає навіть кого виділити. Не були сконцентрованими на перемозі і трофеї. Не скажу, що недооцінили. Бо вже в першому матчі було видно, що суперник непростий. Я зробив для себе певні висновки, особливо в психології. Тепер треба викидати зайві думки і працювати далі.

– Як готуєтесь до матчу з «ХІТом»?

– Матч з «Манзаною» не аналізували, відклали його в сторону (розберем потім). Сконцентрувались на вивченні суперника. Продивлялись матчі з «Титаном», «Кардиналом» і нашу гру з першого кола. Деякі епізоди виписували. Суперник на ходу. Чемпіонат вступає у фазу, коли всі ігри за золоті очки. Сподіваюсь, все правильно проаналізували. В середу була теорія, відбувся діалог і, сподіваюсь, завтра все втілимо на паркеті.

– Сильні і слабкі сторони киян?

– Порівняно з минулими роками команда змінилась. Так склалось, що ми двічі їх обігрували у півфінальних серіях. Вони знову не програють у «регулярці», як і в попередні роки. Команда освіжилась за рахунок кадрових підсилень, додала в динаміці. У них висока виконавча майстерність, вона змушує помилятись і добре використовує помилки. Внутрішня впевненість, яка в них накопичується по ходу чемпіонату, може мати дві сторони медалі. Якщо вона переростає у самовпевненість, ми потім доказували це на ділі (в плей-офф). Вони змінились в кращу сторону. Це команда на результат.

– Чому покинув команду Ярослав Писько (перейшов у «Галицьку здобу»)?

– Розійшлись за взаємною згодою сторін. Він підійшов – ми поговорили. Немає однієї суттєвої причини. Є накопичення: сімейне життя, фінансовий стан, погляди, внутрішній стан напевно. Він подивився в сторону, в яку я не хочу, щоб дивились гравці «Енергії». Хочу, щоб вони дивились вгору. Ми подякували один одному. Ярослав дуже допоміг, коли я був тренером, минулого сезону в плей-офф, після матчів з «Соколом», він вийшов і грав з травмою. Велике йому дякую за час, проведений в команді.

– Охарактеризуйте новачка Юрія Хороша (прийшов із КІВС «Енергія»)?

– Як сказати новачок? Всі ці гравці знаходяться в системі «Енергії». Це перспектива на майбутнє. Чим швидше молоді гравці будуть розуміти вимоги першої команди, тим краще. Вони не завжди з нами тренуються, бо мають свої завдання у юнацькому футзалі. По можливості ми їх залучаємо. У нас знову травми. Травмувався Андрій Ременець. Тому для тренувального процесу ми їх залучаємо і при нагоді, коли дозволятиме рахунок, будемо давати їм ігровий час.

– Чотири гравці КІВС «Енергія» поповнили першу команду. Це така талановита молодь чи безвихідь?

– Я б не сказав, що ми набираємо кількісно. Можна було б і всю команду тоді взяти. Вони своєю грою показують. Я видивляюсь ті компоненти, які мене цікавлять в сучасному футзалі: робота з м’ячем, гра по позиції, як вони думають і швидко приймають рушення. Є за що зачепитись і розвивати, тому ці гравці долучаються до першої команди.

– Психологічно для них не занадто важко грати у трьох турнірах?

– Думаю, що витримають. Головне правильно все аналізувати і реалізувати. Надіюсь, тренування з першою командою, додають їм впевненості і потім вони проявляють більше лідерських якостей у своїх основних змаганнях. Треба, щоб був правильний режим, а відновлення в їх віці не є проблемою.

– Ви задоволені виступом Радевича і Легендзевича в останніх матчах збірної?

– Не повністю задоволений. Віталію більше вдався другий матч, Олег мало був задіяний. Перший матч вся команда зіграла не кращим чином. Вони черговий раз побачили, що треба ще працювати і працювати. Тут швидкість думки і прийняття рішень відрізняються від нашого чемпіонату. Необхідно демонструвати якість, щоб ти мав статус не кандидата, а залізної бойової одиниці.

Розмовляв Станіслав Безушко, futsalua.org

 

Енергія
Львів
26.04
13-00
Кардинал-Рівне
Рівне
  →  26 квітня 2019   Продексім - ХІТ
  →  26 квітня 2019   Ураган - Титан
  →  04 травня 2019   Титан - Кардинал-Рівне

17 квітня 2019
Титан
Покровське
37
Енергія
Львів
ХІТ 1:2 Ураган
Кардинал-Рівне 0:7 Продексім
Ураган 7:1 Кардинал-Рівне
Команда І В Н П М О
1 Ураган 12 7 3 2 42:27 24
2 ХІТ 12 6 4 2 38:27 22
3 Продексім 12 6 4 2 55:33 22
4 Енергія 12 4 3 5 25:35 15
5 Кардинал-Рівне 12 3 2 7 28:46 11
6 Титан 12 2 0 10 28:48 6

1. І. Салтанов  "Кардинал-Рівне" 19  
2. А.Фаренюк  "Ураган" 18    
3. М.Білоцерківець
 "Продексім" 14    
4. А.Федюк
 "Ураган" 9    
5. Т.Кузь  "Енергія"
8